Культура та освіта на Мальті або декілька цікавих фактів із життя острова.

Сьогодні ми вирішили поділитися з Вами цікавою інформацією про сонячну Мальту! :)

Острівна держава Мальта — маленький райський куточок в Середземному морі загальною площею всього 316км2, чисельність населення якого досягає 432тис. чоловік, згідно The World Bank.

Із 7 мальтійських островів населені тільки 3, при чому на острові Коміно постійно проживає лише 4 людини. Офіційними мовами є мальтійська та англійська.

enlightenedЦікавий географічний факт — прісна вода на острові є одним з найцінніших ресурсів через відсутність природних рік та озер.

Оскільки розвиток держави відбувався здебільшого завдяки торгівлі (в стародавні часи між Мальтою та Сицилією, відокремленими один від одного Мальтійською протокою, навіть існував міст протяжністю понад 90км), немає нічого дивного в тому, що на сьогоднішній день громадянство можна офіційно придбати трохи більше ніж за 600тис. євро. Таким чином, уряд, не зраджуючи історично сформованим традиціям, розраховує на постійне значне поповнення казни та на залучення інвесторів на ринок країни. Хоча найбільшу частину прибутку державі приносить туристична галузь економіки,- кількість туристів досягає 1,5млн. чоловік щороку.

Культура та стиль життя на о. Мальта

 Пильної уваги заслуговує мальтійська культура. Доволі незвичайним фактом можна вважати законодавчу заборону на аборти для громадян,  зважаючи, що країна є членом Євросоюзу. Основою для такого незвично різкого табу став релігійний аспект: переважна кількість в 98% населення сповідують католицизм. Великий релігійний вплив такому можна спостерігати в питаннях інституту шлюбу. Одруження для мальтійців вважається священним дійством і найважливішим рішенням у житті, що відповідно робить юридичне та практичне розлучення неможливим. 

Одна із незвичайних релігійних традицій — наявність в храмах двох годинників, які показують різний час: годинник справа — для віруючих, показує вірний час, а той, що зліва — неправильний час для Лукавого, що спокушає людей.

Також, традиційно, всі релігійні свята в країні супроводжуються фестивалями, що відзначаються масово та масштабно.

Мальта справедливо отримала звання однією з наймузичніших країн, відвідування музичних шкіл досягає тут 50% всього населення. Традиційною вважається музика “Ґане” - переважно чоловіче виконання народних пісень в супроводі гітари.

Культура спілкування мальтійців знаходиться на доволі високому рівні, місцеве населення відрізняється привітністю та доброзичливістю, а рівень злочинності згідно статистики майже дорівнює нулю. Окрім всього іншого,  в них є неординарна традиція — майже на кожному маєтку висить табличка з іменем власника.

Система навчанна на Мальті

І, нарешті, система освіти на Мальті має декілька відмінностей від звичної нам. Наприклад, для більшості дітей навчання починається з трьох років, незважаючи на те, що офіційно шкільнім встановлений вік в 5 років. Навчання, подібно до європейського, триває 11 років, після котрих мальтійці отримують професійну освіту в Мальтійському Коледжі Мистецтва, Науки та Техніки впродовж двох років. Після випуску з коледжу студенти мають два шляхи: ринок праці або можливість отримати безкоштовну вищу освіту. Єдиний ВНЗ країни — Мальтійський університет є одним із найстаріших в Європі, будучи заснований у листопаді 1952 року.

У іноземних студентів є можливість отримати безкоштовну освіту нарівні з громадянами країни, на однакових умовах вступу,- що не  просто, але можливо. Окрім того, є різноманітні міжнародні програми вищого навчального закладу. Популярна також додаткова освіта для іноземців — британські мовні школи для вивчення англійської для дорослих та підлітків, мовні дитячі табори та програми стажування для випускників медичних факультетів ВНЗ. 

Ми із задоволенням поділилися з Вами кількома цікавими фактами про Мальту. І з не меншим задоволення відповімо на всі Ваші запитання — форма зворотнього звя'зку.